Projekty

Art friendly

Workshop v Mercury School Bratislava bol zameraný na dnešný trend v modernom výtvarnom umení Street Art. Prednášajúci výtvarník František Radačovský na úvodnej prednáške vysvetlil študentom históriu tohto výtvarného trendu. Následne sa presunuli na praktickú časť, kde si na vyhradených školským exteriérových stenách vyskúšali podľa vlastných...

V stredu 19.6.2019 sme zorganizovali workshop pre žiakov ZŠ v Lehniciach na ktorom sa žiaci oboznámili s výtvarnou tvorbou a rôznorodosťou techník účastníkov Medzinárodného sympóziu Lehnice 2019. Žiaci si na koniec exkurzie vytvorili spoločný obraz, ktorý bude súčasťou záverečnej vernisáže sympózia.

Art friendly podporuje Medzinárodné výtvarné sympózium Lehnice 2019 na ktorom sa zúčastnili výtvarníci z rôznych krajín Európy. Je nám cťou, že sme sa mohli zapojiť do takéhoto krásneho projektu.

Workshop v Mercury School Bratislava pre detičky od 3 rokov až po 12 ročných žiakov tejto krásnej školy. Maľovali sme na tému Vesmír. Boris Chmel názorne ukázal techniky maľovania, ktoré používa pri svojej tvorbe. Následne žiaci a študenti vytvorili svoj vlastný Vesmír.

V pondelok 27. novembra 2017
sa škôlkari a študenti Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s astrofotografom Robertom Novotným, ktorý ich zasvätil do tajov vesmíru a astrofotografie.

V stredu 4. októbra 2017
sa žiaci Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s výtvarníčkou Zdenkou Tajbošovou. Spoločne namaľovali úžasných slonov. Nadšení boli aj škôlkari, ktorí namaľovali spoločný obraz.

sa žiaci Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s umeleckým maliarom Petrom Hargašom. Pod jeho vedením pracovali s akrylovými farbami a opäť nám ukázali svoj talent. Nadšení boli aj naši škôlkari, ktorí namaľovali spoločný obraz.